EQUIPE LOCALE |
|
|
EQUIPE VISITEUSE |
DATE |
|
RAS ANGERS/SEGRE |
|
|
CLAMART / PLESSIS MEUDON M19 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
PLAISIR RAMBOUILLET M19 |
|
|
C A S GERZATOIS |
20/04/2014 – 15:00 |
|
POLE NORD ALSACE U19 |
|
|
CASE LOIRE-SUD |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST LARRESSORE / ARCANCUES |
|
|
RST MAZERES/CAZERES/ST GAUDENS/BOULOGNE U19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
SALANQUE COTE RADIEUSE XV |
|
|
RST CANTON NORD – EVG U19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
XV DES GAVES – 19 ANS |
|
|
RST QUINT-FONSEGRIVES / BALMA U19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
RAS SUD BASSIN AR -19 |
|
|
FONTENAY LUCON RUGBY SUD VENDEE |
20/04/2014 – 15:30 |
|
RAS LA ROCHE |
|
|
RAS SAT GRAND PERIGUEUX TRELISSAC U19 |
20/04/2014 – 15:30 |
|
R C DE LA VALLEE DU GAPEAU |
|
|
RUGBY CLUB VALLONS DE LA TOUR |
20/04/2014 – 15:00 |
|
R C AUDOMAROIS |
|
|
TERRES DE FRANCE RUGBY |
20/04/2014 – 16:00 |
|
R; ARMENTIERES/LMR – 19 ANS |
|
|
R C NOISY LE SEC |
20/04/2014 – 14:00 |
|
OL MARQUOIS RUGBY |
|
|
RUGBY CLUB MONTREUILLOIS |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST PONT A MOUSSON-HAGONDANGE |
|
|
VAL DE BIEVRE / FINANCES M19 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
YVETOT-GRAVENCHON-FECAMP -19 |
|
|
HOUILLES CARRIERES / ARGENTEUIL M19 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
U S PITHIVERIENNE |
|
|
ST DENIS U S |
20/04/2014 – 15:30 |
|
AMICAL CLUB DE SOISSONS |
|
|
RUGBY CLUB SUCY |
20/04/2014 – 15:30 |
|
RAS DINAN RUGBY XV D ARMOR U19 |
|
|
RUGBY CLUB GARCHES VAUCRESSON |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RAS PAYS DE VITRE MAYENNE U19 |
|
|
FRENES / ANTONY METRO 92 / MASSY M19 |
20/04/2014 – 13:30 |
|
MARCOUSSIS / NOZAY M19 |
|
|
S A VIERZONNAIS |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RAS XV DU LOCH U19 |
|
|
STADE BORDELAIS – ASPTT |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RAS A S P T T NANTES -19 |
|
|
RAS ENT. DES GRAVES/GRADIGNAN -19 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
U S TOURS |
|
|
U S BOUSCATAISE |
20/04/2014 – 14:00 |
|
S C CHINONAIS |
|
|
U S CASTILLONNAISE |
20/04/2014 – 15:30 |
|
RAT PESSAC -19 |
|
|
PARTHENAY-THOUARS U19 |
20/04/2014 – 15:30 |
|
ROCHEFORT-AYTRE U19 |
|
|
J A ISLE RUGBY |
20/04/2014 – 15:00 |
|
BESANCON VESOUL |
|
|
RAS RC THONON RC ANNEMASSE U19 PIT |
20/04/2014 – 13:00 |
|
NUITS ST APOLLINAIRE |
|
|
RAS RC THONES RC FAVERGES U19 PIT |
20/04/2014 – 15:00 |
|
BUXY MONTCHANIN |
|
|
R C FAUCIGNY SALLANCHES CLUSES |
20/04/2014 – 13:30 |
|
ENTENTE 2A 2B XV |
|
|
MARSANNE OVAL’DROME M19 |
20/04/2014 – 13:30 |
|
F C RUMILLY |
|
|
ETOILE SP MONTEUX |
20/04/2014 – 13:30 |
|
RST MEYZIEU/CHASSIEU/REEL XV |
|
|
AIX UNIVERSITE RUGBY |
20/04/2014 – 13:30 |
|
ANNONAY RHODIA M19 |
|
|
S C SALONAIS |
20/04/2014 – 13:30 |
|
ROC JEUNES M19 |
|
|
ENTENTE EST 06 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RAS UA TULLINS US VINAY U19 PIT |
|
|
RST BAGNOLS/ORANGE/MARCOULE |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RAS B.I.B.S U19 PIT |
|
|
RST GAP / QUEYRAS |
20/04/2014 – 14:00 |
|
RAS DRAC CHARTRUSE RCVMT U19 PIT |
|
|
RST VALREAS/MONTELIMAR/VAISON/DIEULEFIT |
20/04/2014 – 15:00 |
|
R C MATHEYSIN |
|
|
U S MOURILLON |
20/04/2014 – 13:30 |
|
F C TOURNON TAIN |
|
|
RUGBY SAINT MAXIMINOIS XV |
20/04/2014 – 15:00 |
|
MARTIGUES PORT DE BOUC RC |
|
|
RST PLAGES ORB-PORTIRAGNES C. U19 |
20/04/2014 – 14:00 |
|
SMUC |
|
|
RST PEZENAS-BEDARIEUX U19 |
20/04/2014 – 15:30 |
|
RIOM ES M – CANTAL RUGBY GENTIANE |
|
|
RST AVEYRON CENTRE OUEST RUGBY U19 |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST GIVORS-ST GENIS-RCPG -19 |
|
|
U S USSEL |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST ENTENTE SUD AVEYRON U19 |
|
|
AVIRON GRUISSANAIS |
20/04/2014 – 16:00 |
|
E V MALEMORT BRIVE OLYMPIQUE |
|
|
TOULOUSE LALANDE AUCAMVILLE XV |
20/04/2014 – 14:00 |
|
RAS NORD QUERCY BRETENOUX -19 |
|
|
COQ LEGUEVINOIS |
20/04/2014 – 15:30 |
|
RST ENTENTE ALBAN/VALENCE/LACAUNE U19 |
|
|
RAS LACAPELLE -19 |
20/04/2014 – 13:30 |
|
RAS BESSEDE 24 BELVES U19 |
|
|
ASSOCIATION SPORTIVE L’UNION |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST RIVES ORB-MURVIEL T. U19 |
|
|
RST TARN SUD XV U19 |
20/04/2014 – 14:00 |
|
S C MAZAMET |
|
|
JEUNESSE OLYMPIQUE PRADEENNE CONFLENT CANIGOU |
20/04/2014 – 16:00 |
|
AVIRON CASTRAIS |
|
|
U S QUILLAN HAUTE VALLEE |
20/04/2014 – 16:00 |
|
RST CASTELNAUDARY-BRAM-VIL.COMPTAL-MONTREAL U19 |
|
|
GAN JURANCON LONS – 19 ANS |
20/04/2014 – 15:00 |
|
RST ENTENTE DU CONFLUENT U19 |
|
|
A S PONT LONG |
20/04/2014 – 15:00 |
|
U S MONTREJEAU GOURDAN POLIGNAN |
|
|
RST SAUVETERRE / ST PALAIS |
20/04/2014 – 16:00 |
|
RUGBY CASTET LINXE |
|
|
RAS VILLENAVE/BEC -19 |
20/04/2014 – 14:00 |
|
RAS LES 4 CANTONS VILLEREAL U19 |
|
|
ENTENTE VALLEE OSSAU -19 ANS |
20/04/2014 – 16:00 |
|
U S CAMBO |
|
|
RAS GIMONT MAUVEZIN M19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
RAS AORCQ CASTELJALOUX U19 |
|
|
RAS ENTENTE DES COTEAUX M19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
ENTENTE PORTES DU BEARN – 19 |
|
|
RAS TOURNAY ESCA M19 |
20/04/2014 – 16:00 |
|
RAS ADOUR ECHEZ M19 |
|
|
CHALOSSE RUGBY |
20/04/2014 – 14:30 |
|
RAS TAG LANNION U19 |
|
|
C ATH ORSAY RUGBY CLUB |
20/04/2014 – 15:15 |
|
CHAMALIERES – BEAUMONT-ST GENES |
|
|
RAS FIGEAC -19 |
19/04/2014 – 15:00 |
|
A S BORTOISE |
|
|
US BERGERACOISE VALLEE DORDOGNE |
19/04/2014 – 15:00 |
|
STADE SAINT LIVRADAIS XV |
|
|
RAS U.R.B.R. M19 |
19/04/2014 – 15:30 |
|
RAS JSPT/RION -19 |
|
|
RAS JUILLAN OSSUN M19 |
19/04/2014 – 16:00 |